Jeigu jau esate lytiškai aktyvus, turbūt ne kartą pagalvojote apie tai, kad egzistuoja labai daug skirtingų apsaugos priemonių, kurios gali padėti apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo. Kol vieni giria vienas, tuo tarpu antri labiau džiaugiasi kitais variantais. Kadangi pasiūla tikrai labai plati -paprasčiausiai galima vertinti tai, kad kiekvienas atras tai, kas jam tinka labiausiai. Prezervatyvai – populiariausias pasirinkimas nuo neplanuoto nėštumo. Reikia akcentuoti, kad jie taip pat gali apsaugoti ir nuo lytiškai plintančių ligų, ko kitos priemonės paprasčiausiai negeba.

Kontraceptinės tabletės. Vos tik pasirodžiusios jos sulaukė labai didelio žmonių susidomėjimo. Daugelis tvirtino, kad tai inovacija, kuri gali visiškai pakoreguoti žmonių populiaciją ir tuo pačiu suvokimą apie pastojimą. Tiesa, kaip greitai daugelis jomis susidomėjo, lygai taip pat greitai buvo suvokta, kad tai ne toks geras pasirinkimas, kokio yra tikimasi. Paprasčiausiai tabletės turi šalutinį poveikį, kuris kai kurioms moterims pasireiškia labai baisia forma. Išbalansavus hormonus paprasčiausiai nebepavyksta pastoti. Vis daugiau turimų atliekama šia tema ir stengiamasi įtikinti, kad sargiai nėra ypač geras pasirinkimas.

Prezervatyvai. Štai sargiai jau ilgus metus yra pati populiariausia apsaugos priemonė, kurią renkasi tiek neseniai lytinį gyvenimą pradėję asmenys, tiek tie, kurie ilgus metus mėgaujasi saugia meile. Prezervatyvai pasirenkami dėl konkrečių pliusų, kuriuos žemiau mes atskleisime.

  • Palyginus su nauda, kurie ją suteikia – sargiai yra gana pigus variantas.
  • Taip pat prezervatyvai neturi jokio šalutinio poveikio, kaip kad tabletės, kurios šiuo metu labai gąsdina žmones.
  • Sargiai apsaugo ne tik nuo neplanuoto nėštumo, tačiau taip pat ir lytiškai plintančių ligų. Kol kas tai vienintelė priemonė išskyrus susilaikymą nuo LPL. Jeigu norite būti saugūs – būkite tokie.
  • Sargiais naudotis labai paprasta ir tam nereikia specialios instrukcijos. Svarbiausia, kad pasirinktas prezervatyvas būtų tinkamo dydžio. Kaip pasirinkti sargius skaitykite čia.
  • Juos įsigyti gali visi, kurie to nori. Nereikia recepto ar gydytojo rekomendacijų. Paprasčiausiai susipažinkite su pasiūla, kad jūsų pasirinkimas būtų geras.

Kontraceptinis žiedas. Pastarasis gali būti įdedamas arba išimamas tik profesionalių ginekologių. Moteris jokiu būdu negali įdėti pačios, kadangi tai gali sukelti labai rimtas sveikatos problemas. Tuo pačiu jis įdedamas tik pilnametystės sulaukusioms moterims, kurios atsakingai žiūri į tai, ką pasirenka. Nors sakoma, kad ši priemonė tikrai labai efektyvi, tačiau ne visų moterų organizmai ją priima. Svarbiausia susirinkti reikalingą informaciją, kuri gali padėti nuspręsti, ar pasiūla tinkama, ar ne. Konsultacija su gydytoja padės pasirinkti.

Injekcijos. Dar vienas būdas sumažinti pastojimo galimybę. Lygiai toks pat kaip ir kontraceptinės piliulės – iki galo neišaiškintas. Tai reiškia, kad neverta bandyti, kadangi egzistuoja kur kas daugiau variantų. Pirmiausia susipažinkite su jais ir jeigu nei vienas kitas netiks, tuomet injekcijų pasirinkimas bus viena iš galimybių.

Diafragma. Tai iš latekso pagamintas barjeras, kuris yra uždedamas ant gimdos kaklelio. Pliusas tas, kad nėra jokio pašalinio poveikio, tad jį naudojamos moterys gali būti ramios. Minusas tas, kad ši priemonė yra gana nepatikima. Jau nekalbant apie tai, kad negali apsaugoti nuo lytiškai plintančių ligų, tačiau taip pat ir pastojimo tikimybė yra gana didelė.

Komentarai

Komentarai

Unknown source